Covid-19’un dünyada ve ülkemizde görülmeye başlamasıyla birlikte okulumuzda hızlı bir şekilde sağlık tedbirleri alındı, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve çalışanlarımıza hijyen eğitimleri verildi, ek sağlık malzemeleri tedarik edildi.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamaları sürekli takip edilmektedir.

Bu kapsamda;

Okulumuzda “Pandemi Acil Durum Planları” ve “Pandemi Risk Analizleri” hazırlanmıştır. Bu plan ve analizler Sağlık Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı kararları takip edilerek sürekli güncellenmektedir.

  • Okul yönetimi ve İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanlarımız tarafından hazırlanan plana istinaden okullarımızda “Pandemi Kurulları” oluşturulmuştur. Bu kurullar, gerekli malzemleri (temassız ateş ölçerler, maske, dezenfektan,hijyen paspasları,eldiven, revir malzemeleri, yer işaretlemeleri, dezenfektasyon uygulamaları vb.) belirlemişler ve gerekli tüm malzemeler okul yönetimi tarafından tedarik edilmiştir.
  • Okulumuzda Covid-19 salgınına karşı dezenfektasyonu hususunda etkin ve güvenli bir çözüm olan günlük dezenfeksiyon işlemi uygulanmaktır.
  • Okullumuzda açık ve tüm kapalı alanlara el dezenfektan makineleri yerleştirilmektedir.
  • Okulumuzda tüm girişlerde ateş ölçümleri yapılmaktadır. Planlı ziyaretler dışında okulumuza ziyaretçi kabul edilmemektedir.
  • Okul çalışanlarımıza Covid-19 ve kişisel hijyen eğitimleri verilmiştir. Düzenli aralıklarla eğitim tekrarları yapılmaktadır.
  • Yemekhane ve okul servislerinde pandemiye yönelik tedbirler alınmıştır. Bu konuda Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelikleri takip edilmektedir.
  • Tüm binalarımızdaki asansörlerimiz zorunlu kullanım amacı dışına kullanılmamakta kullanım durumunda belirlenen yönetmelikler takip edilmektedir.
  • Ortak kullanım alanlarında Sağlık Bakanlığı yönetmelikleri doğrultusunda gerekli tedbirler alınmıştır.
  • Tüm açık ve kapalı alanlarda sosyal mesafeyi koruma amacıyla gerekli işaretlemeler yapılmıştır.
  • Kapalı alanlar doğal havalandırma yöntemleriyle düzenli olarak havalandırılmaktadır.

Değişen koşullar ve ilgili bakanlıkların yönergeleri titizlikle takip edilmekte, tüm okul bireylerimizin sağlığı için gerektiğinde yeni tedbirler alınmaya devam edilmektedir. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı takvimi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamaları takip edilmekte ve bu doğrultuda farklı senaryo çalışmaları yapılmaktadır.

Öğretmen bilgilendirme rehberi için

tıklayınız.

Öğrenci bilgilendirme rehberi için

tıklayınız.

Veli bilgilendirme rehberi için

tıklayınız.

YUKARI

ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

GİRİŞ DETAYLARINI UNUTTUM