ETWINNING

Yeni eğitim yaklaşımlarının amacı öğrencileri 21.y.y. becerilerine ve bu yüzyılın gerektirdiği iş yaşamına hazırlamaktır. Hızlı bir dijital dönüşümün yaşandığı günümüzde eğitimin de bu değişime ayak uydurması ve bu dönüşüm sürecinde önemli rol oynaması beklenmektedir. Eğitimin teknoloji desteği ile her geçen gün daha kapsamlı hale gelmesi dünyada ve Avrupa’da sınırların ve duvarların ortadan kalkmasına neden olmuştur. Bunun sonucunda Avrupa’ da birçok proje yürütülmüş olup bunlardan bir tanesi de eTwinning projesidir.

eTwinning iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

eTwinning Projeleri ülkemizde Millî Eğitimi Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ulusal Destek Servisi tarafından koordine edilmektedir. Merkezi Destek Servisi, Avrupa'daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 34 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası iş birliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 38 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir.

YUKARI

ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

GİRİŞ DETAYLARINI UNUTTUM