ACT LOCALLY, THINK GLOBALLY!

Projemiz Türkiye,Polonya ve Gürcistan’dan 9 okul, 9 öğretmen ve 53 öğrenci ile gerçekleştirildi. Projenin amacı, öğrencileri çevre koruma ve iklim bakımı ilkeleriyle tanıştırmaktır.Proje kapsamında öğrenciler yakın çevrelerinde - okulda, mahallede, iklimi günlük olarak nasıl önemsediklerini gösteren bir video yapacaklar. Öğrenciler, iklime yönelik en büyük tehditler hakkında ortak bir sunum yapacaklar. Çevrimiçi toplantılar sırasında öğrenciler, gezegenimizi adım adım nasıl değiştirecekleri konusunda fikir alışverişinde bulunacaklar. Karma proje gruplarında yapılan quizler ve oyunlar, çevreyle dostça yaşam ilkelerinin pekiştirilmesine yardımcı olacaktır.

Projemizin hedefi çevre dostu ilkelere aşinalık, çevreye yönelik en büyük tehditlerin sunumu, modern teknolojileri kullanarak bilgi paylaşımı, modern teknolojilerin eğitim amaçlı kullanımı, çevre koruma konusunda bilgi ve becerilerin artması , işbirliği becerilerinin geliştirilmesi, iletişim becerilerinin geliştirilmesi ve diğer ülkelerde çevreyi koruma yöntemlerini tanıma faaliyetlerinin ilerlemesidir.

Beklenen sonuçlar çevresel tehlikeler hakkında ortak sunum , kısa sınavlar ,posterler, video.Yerel topluluğumuzda çevreyi nasıl önemsiyoruz? Okulumuzu, şehrimizi ve öğrencilerimizi iklim sorunlarına karşı duyarlı hale getirmek,BT yeterliliklerini artırmak, dil becerilerinde artış, uluslararası bir ortamda işbirliği içinde olumlu tutumların geliştirilmesi ve eleştirel düşünmede artışdır.

YUKARI

ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

GİRİŞ DETAYLARINI UNUTTUM